Jak uruchomić certyfikat SSL

Aby wygenerować certyfikat SSL musi być on opłacony, a wpłata zaksięgowana.

1. Logujemy się do panelu klienta i wybieramy kolejno Twoje usługi > Certyfikaty, a następnie klikamy Skonfiguruj.

2. Przy danych zakupionego certyfikatu klikamy Dalej

3. Jeśli nie posiadamy CSR, możemy go wygenerować w tym kroku. Wprowadzamy nasze dane (lub klikamy Użyj moich danych) oraz wybieramy algorytm: SHA2, typ klucza: RSA, długość klucza: 4096 i typ serwera: Apache. Jako jednostkę organizacyjną można podać: IT. W przypadku generowania certyfikatu wildcard jako nazwę domeny należy podać: *.nazwadomeny.pl

4. Gdy domena znajduje się na usłudze hostingowej w Panelu Klienta na którym jest zamówienie, można skorzystać z opcji Auto instalacji.

5. Wypełniamy brakujące dane lub korzystamy z opcji Użyj moich danych i klikamy Dalej.

6. Wybieramy metodę weryfikacji i zatwierdzamy. Przy wybraniu opcji weryfikacji poprzez adres e-mail należy założyć jedną z skrzynek pocztowych które są dostępne na liście.

7. Sprawdzamy dane w podsumowaniu i zlecamy wygenerowanie certyfikatu.

8. Po potwierdzeniu mailowym certyfikatu zostanie on wydany do około 1-2 godzin, co pozwoli na jego instalację zgodnie z poniższą instrukcją : TUTAJ

Zainstalowanie certyfikatu SSL na serwerze nie powoduje automatycznego przekierowania strony w przeglądarce na szyfrowany protokół https:// . W przypadku WordPressa, sklepu PrestaShop, czy też Joomli, odbywa się to z poziomu zaplecza strony.
Czy artykuł był pomocny?

Nie znalazłeś tego czego szukałeś? Napisz!

Administratorem Twoich danych osobowych jest H88 S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

Infolinia ogólna:
(22) 295 08 88

Infolinia dedykowana:
(22) 203 45 45

Tylko dla posiadaczy pakietów z dodatkiem "infolinia dedykowana"

H88 S.A.
Franklina Roosevelta 22
60-829 Poznań

Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228,00 zł w pełni wpłacony.