Jak przetransferować do nas domenę

 

Transfer aktywnej domeny .pl

Jeśli domena krajowa *.pl jest aktywna, czyli nie zakończył się jeszcze jej okres ważności to transfer takiej domeny jest bezpłatny. Do przeprowadzenia transferu niezbędne jest uzyskanie od aktualnego rejestratora domeny kodu authinfo. Po transferze domeny .pl data wygasania domeny pozostaje niezmieniona. Po zainicjowaniu transferu domeny .pl na maila przypisanego do domeny wysyłany jest link z do potwierdzenia transferu. Warto upewnić się że mamy dostęp do tego maila, informację jaki mail jest przypisany do domeny można uzyskać u aktualnego rejestratora. Po potwierdzeniu linka transferowego domena zostanie dodana do Panelu Klienta w czasie do 24 godzin.

Transfer można zainicjować na naszej stronie:

https://a24.domeny.pl/domeny/transfer-domeny/

Transfer domeny .pl z odnowieniem

Dla domen krajowych możliwe jest także przeprowadzenie transferu po ich wygaśnięciu. W takiej sytuacji wykonywany jest transfer z odnowieniem. Upewnij się, że masz dostęp do maila przypisanego o domeny i że jest on aktywny (nie może być to mail w domenie, którą transferujesz ponieważ w danej chwili domena nie działa i tym samym mail również). Po zainicjowaniu transferu z odnowieniem wystawimy fakturę pro forma. Po zaksięgowaniu przez nas wpłaty rozpocznie się transfer na wskazane kont klienckie. Na maila zostanie wysłany link z potwierdzeniem transferu. Po odklikaniu linka domena zostanie przetransferowana i odnowiona na 12 miesięcy, działanie domeny powinno się wznowić do 24 godzin.

Transfer domeny .eu

W przypadku domen .eu transfer jest odpłatny. Opłata ta jest jednocześnie opłatą za odnowienie domeny na kolejne 12 miesięcy, liczone od obecnej daty jej wygasania. Istnieje także możliwość przetransferowania domeny .eu dla której skończył się już okres ważności. Wówczas wystawimy fakturę pro forma a po jej opłaceniu i podaniu kodu authinfo zostanie rozpoczęty transfer. Domena powinna pojawić się w Panelu Klienta do 24 godzin.

Transfer domeny globalnej

Transfer domen globalnych czyli np.: .com .info .biz. .net także jest odpłatny. Skontaktuj się z nami w celu wyrażenia chęci transferu, wystawimy wówczas fakturę pro forma, a po jej opłaceniu transfer zostanie zainicjowany na wskazanym koncie klienckim. Transfer domeny globalnej trwa około 7 dni od momentu jego zainicjowania. W opłacie za transfer zwiera się także odnowienie domeny o kolejnych 12 miesięcy liczonych od aktualnej daty wygasania domeny. Aby transfer domeny był możliwy musi ona być odblokowana do transferu (status UNLOCK lub ok) oraz musi mieć dezaktywowaną opcję Privacy Protection. Transfer domeny można wykonać nie później niż 10 dni przed wygaśnięciem domeny oraz co najmniej 60 dni po jej odnowieniu lub wykonaniu cesji.

Po zakończeniu transferu na maila przypisanego do domeny rejestr może wysłać wiadomość w celu weryfikacji adresu mailowego, wtedy należy kliknąć w otrzymany link i potwierdzić dany adres mailowy (mail wysyłany jest w języku angielskim).

Transfer domeny zagranicznej

Rożne domeny krajowe ( np. .de, .ru, .lt , .fr  itp.) maja indywidualnie określone zasady ich transferowania określone przez poszczególne krajowe rejestry. Dlatego w przypadku tych domen skontaktuj się z nami i udzielimy Ci informacji jak wygląda proces w przypadku danej domeny.

Czy artykuł był pomocny?

Nie znalazłeś tego czego szukałeś? Napisz!

Administratorem Twoich danych osobowych jest H88 S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

Infolinia ogólna:
(22) 295 08 88

Infolinia dedykowana:
(22) 203 45 45

Tylko dla posiadaczy pakietów z dodatkiem "infolinia dedykowana"

H88 S.A.
Franklina Roosevelta 22
60-829 Poznań

Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228,00 zł w pełni wpłacony.